Видатні постаті району

Шановані ветерани та ініціативні люди, що проживають в районі, відомі люди, вихідці з територіальної громади

з/п

Прізвище,

ім’я по батькові

Рік

народження

Де працював

(працює)

Освіта,

фах

Громадська

(партійна,

релігійна)

діяльність

1.

Атаманюк Дмитро Григорович

1932

Заслужений працівник сільського господарства України, Кавалер трьох орденів Ордена Леніна, Ордена Жовтневої Революції, Ордена Знак Пошани

вища

2.

Абрамчук

Ганна

Іванівна

1925

Герой Соціалістичної Праці (1966), депутат Верховної Ради УРСР 4 – ох скликань

вища

3.

Буджерак Олександр Олександрович

1943

Депутат Верховної Ради України

вища

4.

Багрій

Василь Миколайович

1955

Заслужений юрист України, Львівський апеляційний адміністративний суд, суддя

вища

5.

Бородкін Микола Тимофійович

1954

Майстер спорту міжнародного класу

вища

6.

Бородкін Андрій Миколайович

1976

Майстер спорту міжнародного класу

вища

7.

Бондар Олександр Миколайович

1959

Полковник, начальник фінансово – економічного управління ВПС, помічник командувача ВПС України з фінансово – економічної роботи

вища

8.

Власюк

Віктор

Іванович

1956

Доктор технічних наук, професор Московської геологорозвідувальної академії, академік Російської Академії природничих наук, лауреат Державної премії СРСР

вища

9.

Весілик

Віктор Євгенович

1957

Власний кореспондент, член Спілки журналістів України, Заслужений журналіст України, член Міжнародної федерації журналістів

вища

10.

Ватич Валентина Феодосіївна

1937

Пенсіонерка,

все життя пропрацювала в культурі селищним бібліотекарем, була дуже активна в житті і в побуті

вища

11.

Глусь

Степан Карлович

1948

Депутат Верховної Ради України від БЮТ

вища

12.

Гулько

Василь Сергійович

1960

Народний артист України, полковник у відставці

вища

13.

Гавришко

Вадим

Дмитрович

1959

Заступник голови ОДА

вища

14.

Гораш Олександр Савович

1951

Доктор с/г наук, викладач Подільського Державного аграрно – технічного університету

вища

15.

Гончар

Леонід Миколайович

1954

Заслужений працівник сільського господарства

вища

16.

Демчишин Василь Васильович

1956

Депутат Верховної Ради п’ятого скликання

вища

17.

Добровольська Лариса Олексіївна

1960

Головний педіатр області

Вища

18.

Дацюк

Євген Євстафійович

1948

Лікар Хмельницької обласної дитячої лікарні (1964-1968 роки – заступник головного лікаря м. Деражня, 1986-1990 роки – головний лікар обласної дитячої лікарні, пенсіонер)

вища

19.

Зозуля

Іван

Савович

1939

Президент Всесвітньої Асоціації невропатологів від України, професор, академік академії наук вищої школи, Лауреат державної премії України в галузі науки і техніки, Почесний громадянин Деражнянського району

вища

20.

Ісаєнко

Галина Йосипівна

1941

Поетеса

вища

21.

Йолтухівський Микола Михайлович

1940

Командувач військами Північно – Західного напрямку, генерал – лейтенант прикордонних військ України, пенсіонер

вища

22.

Йолтухівський Михайло

Володимирович

1953

Професор кафедри нормальної фізіології, заступник декана по роботі з іноземними студентами медичного університету

ім. Пирогова, м. Вінниці

вища

22.

Йолтухівський Віктор Михайлович

1947

Морський історик, кандидат історичних наук, доцент. В 2001 році його прізвище занесено в довідник «Знамениті люди Санкт – Петербурга»

вища

23.

Коломієць Віктор

Петрович

1952

Доктор технічних наук, має більше 60 наукових праць,5 винаходів, брав участь в проектуванні літака ТУ – 144, працює в космічному центрі ім. Ю. Гагаріна

вища

24.

Корчовий Василь

Іванович

1962

Скульптор, член спілки художників України, (збудував коло школи в селі пам’ятник за власні кошти)

вища

25.

Корчинський Володимир Станіславович

1957

Доктор медичних наук, санаторій для військових м. Хмільник

вища

26.

Кримський Володимир Павлович

1949

Завідуючий кафедрою, англійської мови Кам’янець – Подільського військового училища

вища

27.

Локазюк

Віктор Миколайович

1950

Доктор технічних наук, професор, завідуючий кафедрою технологічного університету «Поділля»

вища

28.

Люшня

Михайло Петрович

1942

Голова Всеукраїнського обласного відділення музичного товариства нагороджений обласною премією ім. Заремби

вища

29.

Любінін Анатолій Олексійович

1953 року

Почесний громадянин Деражнянського району з 22.09.2004 року

вища

30.

Миколасюк

Ніна

Антонівна

1945

Пенсіонерка, Заслужений вчитель України з української мови та літератури

вища

31.

Мікуляк

Андрій Степанович

1978

Науковий співробітник, доктор точних наук, фізик – ядерник, закінчив інститут у Варшаві, там же працює

вища

32.

Мусієнко Михайло Констянтинович

1947

Турецька будівельна компанія, керівник торгівельно – економічної місії України

вища

33.

Мацюк

Анатолій Романович

1941

Академік Української політичної Академії, керівник головного науково – експертного управління Верховної Ради України,

Заслужений юрист України

вища

34.

Негребецький Едуард Сегизмундович

1959

Заслужений юрист України, Кавалер Ордена за заслуги ІІІ ступеня , підприємець.

вища

35.

Олійник

Ольга

Борисівна

1961

Доктор філологічних наук, академік, автор понад 60 підручників

вища

36.

Обертинський Олександр Леонідович

1960

Полковник, заступник начальника управління СБ України м. Севастополя

вища

37.

Перепелиця

Олександр Петрович

1945

Професор Київського державного університету харчових технологій

вища

38.

Павлік

Петро

Іванович

1952 Кальня

Полковник, заступник начальника СБУ в Львівській області

вища

39.

Павловський Володимир Валентинович

1941

Вчений, кандидат філософських наук

вища

40.

Притуляк Лариса Вікторівна

1954

Головний акушер гінеколог Хмельницької області

вища

41.

Рендюк

Петро Григорович

1950

Доцент, викладач філософії і соціології Полтавського державного університету

вища

42.

Рудик

Петро Григорович

1950

Полковник у відставці

вища

43.

Стрілець

Петро Антонович

1957

Лікар – пульмонолог Хмельницької обласної лікарні

вища

44.

Стрельбіцький Микола Павлович

1949

Генерал – майор, доктор юридичних наук, радник Президента України

вища

45.

Сивак

Анатолій Миколайович

1934

Полковник (у відставці)

вища

46.

Семенець Антоніна Петрівна

1948

Кандидат педагогічних наук, викладач Хмельницького університету «Поділля»

вища

47.

Студенець

Петро Вікторович

1925

Пенсіонер, працював зав. кафедрою французької мови в Академії СБУ, професор, (15 років жив і працював у Франції)

вища

48.

Тарасюк

Марія Максимівна

1956

Кандидат медичних наук області лікарні ст. Гречани

вища

49.

Харітонова Надія

Павлівна

1938

Ветеран сільськогосподарського виробництва, депутат Верховної Ради СРСР 2 – ох скликань

середня – спеціальна

50.

Чернілевський

Дмитро Володимирович

1934

Професор, доктор педагогічних наук , академік

вища

51.

Чернілевський

Сергій Володимирович

1945

Генерал – полковник, командувач військами Західного оперативного командування з 1998 по 2003 роки ( у відставці)

вища

53.

Шиндер Анатолій Миколайович

1954

Начальник залізничного депо ст. Гречани

вища

54.

Шаповалов Сергій Васильович

1950

Заслужений працівник сільського господарства України, відмінник народної освіти, директор СТОВ ім. Шевченка с. Копачівка

вища

56.

Яновський Віктор Леонідович

1967

Хірург – кардіолог,

Викладач медінституту, м. Твер

вища

Офіційний сайт